Wereldwijde bedrijfsdata, realtime via één API. Start gratis met 150 API-calls.

Bedrijven in Gent

Gent telt 58.436 bedrijven in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO), van zelfstandigen tot de grootste BV's en NV's van de stad. Hieronder zie je welke bedrijven het grootst zijn, welke branches domineren en hoe je de complete bedrijvenlijst downloadt.

58.436 bedrijven geïndexeerd

Volvo Car Belgium NVVolvo Car Belgium NV
Toont 25 van 58.436 bedrijven
BedrijfsnaamLandPlaatsAdresProvinciePostcodeWebsiteOprichtingsjaarJaaromzetWerknemersRechtsvormBedrijven in de groepRegistratienummer
1
Volvo Car Belgium NV
Belgium
Gent
John Kennedylaan 25
Oost Vlaanderen
9000
volvocargent.*****
1980
€7.245.335.179
5.390
Corporation
677
BE0420383548
2
Volvo Group Belgium
Belgium
Gent
Smalleheerweg 31
Oost Vlaanderen
9041
volvotrucks.*****
1980
€4.829.155.111
3.844
Corporation
935
BE0420383647
3
Argenx
Belgium
Gent
Industriepark-zwijnaarde 7
Oost Vlaanderen
9052
argenx.*****
2009
€3.795.543.211
582
Corporation
18
BE0818292196
4
Vandemoortele Europe
Belgium
Gent
Ottergemsesteenweg-zuid 816
Oost Vlaanderen
9000
vandemoortele.*****
2019
€2.229.256.237
692
Corporation
17
BE0721494116
5
Varo Energy Belgium
Belgium
Gent
Wiedauwkaai 75
Oost Vlaanderen
9000
oilinmotion.*****
2010
€1.638.345.483
22
Corporation
1598
BE0832275836
6
Chevron Belgium
Belgium
Gent
Gaston Crommenlaan 4
Oost Vlaanderen
9050
chevron.*****
1961
€1.175.542.282
475
Corporation
1615
BE0403093396
7
Vamix
Belgium
Gent
Ottergemsesteenweg-zuid 816
Oost Vlaanderen
9000
vandemoortele.*****
1978
€1.108.117.348
300
Corporation
64
BE0418123646
8
Vandemoortele Lipids
Belgium
Gent
Ottergemsesteenweg-zuid 816
Oost Vlaanderen
9000
vandemoortele.*****
1974
€710.842.987
250
Corporation
64
BE0414062415
9
Farys
Belgium
Gent
Stropstraat 1
Oost Vlaanderen
9000
farys.*****
1923
€668.732.822
987
Partnership of unknown type
103
BE0200068636
10
Castrol Belgium
Belgium
Gent
Langerbruggekaai 18
Oost Vlaanderen
9000
castrol.*****
2020
€640.442.086
174
Corporation
5194
BE0757677886
11
Taminco
Belgium
Gent
Pantserschipstraat 207
Oost Vlaanderen
9000
eastman.*****
2003
€611.115.486
398
Corporation
311
BE0859910443
12
Honda Motor Europe Logistics
Belgium
Gent
Langerbruggestraat 104
Oost Vlaanderen
9000
hondamotoreuropelogistics.*****
1978
€592.324.797
547
Corporation
1608
BE0418250835
13
Denys
Belgium
Gent
Industrieweg 124
Oost Vlaanderen
9032
denys.*****
1976
€586.834.933
960
Corporation
16
BE0416585801
14
Molymet Belgium
Belgium
Gent
Langerbruggekaai 13
Oost Vlaanderen
9000
molymetbelgium.*****
1981
€584.083.684
140
Corporation
N/A
BE0422096983
15
Bp Iraq
Belgium
Gent
Langerbruggekaai 18
Oost Vlaanderen
9000
bp.*****
2009
€559.367.629
15
Corporation
5194
BE0818837376
16
Solutia Europe
Belgium
Gent
Ottergemsesteenweg-zuid 707
Oost Vlaanderen
9000
eastman.*****
1997
€514.892.365
338
Corporation
311
BE0460474440
17
Evara
Belgium
Gent
Stropkaai 38e
Oost Vlaanderen
9000
broedersvanliefde.*****
1955
€513.689.176
7.737
Non profit organization
273
BE0406633304
18
Empwr
Belgium
Gent
Sluisweg 2, Internal Postal Box 11
Oost Vlaanderen
9000
empwrnutrition.*****
2020
€415.589.089
40
Corporation
19
BE0741604887
19
Maria Middelares
Belgium
Gent
Buitenring-sint-denijs 30
Oost Vlaanderen
9000
mariamiddelares.*****
1970
€355.575.484
1.549
Non profit organization
5
BE0410214186
20
Az Sint-Lucas & Volkskliniek
Belgium
Gent
Groene Briel 1
Oost Vlaanderen
9000
azstlucas.*****
1996
€336.880.548
1.995
Non profit organization
8
BE0459265997
21
Legend Biotech Belgium
Belgium
Gent
Technologiepark-zwijnaarde 122
Oost Vlaanderen
9052
N/A
2021
€331.419.278
976
Corporation
14
BE0769992730
22
Willemen Infra
Belgium
Gent
Booiebos 4
Oost Vlaanderen
9031
willemeninfra.*****
2015
€329.345.307
861
Corporation
63
BE0405092190
23
Fuji Oil Europe
Belgium
Gent
Kuhlmannlaan 36
Oost Vlaanderen
9042
fujioileurope.*****
1992
€329.015.919
158
Corporation
69
BE0446555237
24
Alco Energy Ghent
Belgium
Gent
Pleitstraat 1
Oost Vlaanderen
9042
alcobiofuel.*****
2005
€321.118.583
49
Corporation
24
BE0871765328
25
Stora Enso Langerbrugge
Belgium
Gent
Wondelgemkaai 200
Oost Vlaanderen
9000
storaenso-langerbrugge.*****
1977
€312.935.372
354
Corporation
221
BE0417331909

U bekijkt 25 van 58.436 bedrijven

Gratis testbestand aanvragen

Grootste bedrijven in Gent

Wat het grootste bedrijf van Gent is, hangt af van hoe je meet. Je kunt kijken naar de waardering, naar de omzet of naar het aantal mensen dat er werkt. Een waardering is voor de meeste bedrijven niet openbaar, dus hier houden we het bij omzet en medewerkers.

Gemeten naar omzet én naar medewerkers staat Volvo Car Belgium NV bovenaan in Gent. Het hoort bij een groep die samen €7,2 miljard per jaar omzet en 5.390 medewerkers telt. We hebben daarvoor alleen gekeken naar de 17.053 BV's en NV's in Gent; zelfstandigen, vzw's en andere rechtsvormen tellen hier niet mee.

Hoe alle 58.436 bedrijven in Gent verdeeld zijn over omzet en aantal medewerkers, zie je in de twee tabellen hieronder.

Omzet per jaar

53,1%van de bedrijven heeft minder dan €100.000 omzet per jaar

OmzetAantalAandeel
tot €100.00031.001
€100.000 tot €500.0009.735
€500.000 tot €1 mln1.713
€1 mln tot €5 mln1.086
€5 mln tot €10 mln184
€10 mln tot €50 mln283
€50 mln tot €100 mln70
€100 mln tot €500 mln56
€500 mln tot €1 mld10
€1 mld of meer7
Onbekend14.291

Aantal medewerkers

79,2%van de bedrijven heeft 1 tot 4 medewerkers

MedewerkersAantalAandeel
1-446.281
5-91.251
10-19678
20-49474
50-99132
100-19990
200-49960
500-99915
1.000-4.9999
5.000-9.9993
Onbekend9.443

Bron: KBO en CompanyData. "Onbekend" zijn bedrijven zonder gepubliceerd cijfer.

Grootste branches in Gent

De grootste branchegroepen in Gent op basis van geregistreerde bedrijven, met de top vijf bedrijven per omzet in elke branche.

Organisatieadvies en managementconsultancy

3.008 bedrijven

SIC 8742

Bekijk alle 3.008 in onze tool →

Zakelijke dienstverlening

2.856 bedrijven

SIC 7389

Bekijk alle 2.856 in onze tool →

Restaurants en eetgelegenheden

2.244 bedrijven

SIC 5812

Bekijk alle 2.244 in onze tool →

Makelaardij en vastgoedbeheer

2.119 bedrijven

SIC 6531

Bekijk alle 2.119 in onze tool →

Verenigingen en ledenorganisaties

1.839 bedrijven

SIC 8699

Bekijk alle 1.839 in onze tool →

Huisartsen en medische praktijken

1.795 bedrijven

SIC 8011

Bekijk alle 1.795 in onze tool →

Specialty Outpatient Facilities, Not Elsewhere Classified

1.426 bedrijven

SIC 8093

Bekijk alle 1.426 in onze tool →

Holdings

1.368 bedrijven

SIC 6719

Bekijk alle 1.368 in onze tool →

Alle branches in Gent

Samen vormen Organisatieadvies en managementconsultancy, Zakelijke dienstverlening en Restaurants en eetgelegenheden de top drie branches van Gent, goed voor 14% van de totale economie van de stad. Het oudste bedrijf dat we vinden in Gent is Vanderghote Pieter, opgericht in 1800, gevolgd door Nikolopoulos Christos. Ze bestaan nog steeds, samen met 58.434 andere bedrijven in Gent.

Ze staan allemaal in onze data. Zoek een bedrijf op in de tabel bovenaan deze pagina, ontvang de volledige lijst als Excel-bestand of haal de records via onze API rechtstreeks je eigen systemen binnen.

Nonclassifiable Establishments: 3.341 (6%)Organisatieadvies en managementconsultancy: 3.008 (5%)Zakelijke dienstverlening: 2.856 (5%)Restaurants en eetgelegenheden: 2.244 (4%)Makelaardij en vastgoedbeheer: 2.119 (4%)Membership Organizations, Not Elsewhere Classified: 1.839 (3%)Huisartsen en medische praktijken: 1.795 (3%)Specialty Outpatient Facilities, Not Elsewhere Classified: 1.426 (2%)Offices of Holding Companies, Not Elsewhere Classified: 1.368 (2%)Architectural Services: 1.301 (2%)Overige branches: 37.139 (64%)58.436bedrijven
  • Nonclassifiable Establishments3.341
  • Organisatieadvies en managementconsultancy3.008
  • Zakelijke dienstverlening2.856
  • Restaurants en eetgelegenheden2.244
  • Makelaardij en vastgoedbeheer2.119
  • Membership Organizations, Not Elsewhere Classified1.839
  • Huisartsen en medische praktijken1.795
  • Specialty Outpatient Facilities, Not Elsewhere Classified1.426
  • Offices of Holding Companies, Not Elsewhere Classified1.368
  • Architectural Services1.301
  • Overige branches37.139

Plaats deze bedrijventabel gratis op je eigen website

Heb je een website over Gent, bijvoorbeeld van een ondernemersvereniging, een lokaal nieuwsplatform of een bedrijvengids? Dan mag je de bedrijventabel van bovenaan deze pagina gratis overnemen. Kopieer de code hieronder en plak hem in je pagina.

We werken onze data elke maand bij, en de tabel op jouw site ververst vanzelf mee. Zo blijft je website up-to-date zonder dat je er iets voor hoeft te doen, en zien je bezoekers altijd de actuele bedrijven van Gent.

We vinden het leuk als je onze data gebruikt. Stuur ons gerust een berichtje met een link naar je site via info@companydata.com, dan zien we waar de tabel terechtkomt.

HTML
<iframe src="https://companydata.com/nl/embed/city/be-gent/" width="100%" height="700" frameborder="0" loading="lazy" title="Bedrijven in Gent"></iframe>
<p>Bron: <a href="https://companydata.com/nl/bedrijven/belgie/gent/">Bedrijven in Gent</a> van CompanyData</p>

Zo ontvang je Gent bedrijvendata

Kies hoe je de data wilt ontvangen. Van elk bedrijf krijg je meer dan 50 gegevens, zoals adres, branche, omzet en contactgegevens, rechtstreeks uit de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO).

Excel / CSV download

Op maat samengestelde Gent bedrijvengids in Excel of CSV. Filter op branche, personeel of omzet. Levering binnen 24 uur.

API-toegang

Stream Gent bedrijvendata direct naar je CRM, marketingstack of analytics-pijplijn. JSON, REST, 50+ velden per record.

Ontdek de API

Live zoektool

Doorzoek Gent bedrijven online met filters op branche, omvang, omzet en NACEBEL-code. Exporteer je selectie.

Open de zoektool

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over het zoeken, filteren en bestellen van Gent bedrijvendata.

Onze bedrijvengids van Gent bevat elk bedrijf dat met een adres in Gent in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO) staat. Het actuele aantal staat bovenaan deze pagina.
Gent records komen rechtstreeks uit de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO), aangevuld met 50+ datapunten: omzet, personeel, branchecodes, contactgegevens en eigendomsstructuur.
Kerndata uit de KBO wordt wekelijks ververst. Verrijkte velden (omzet, personeel, contactgegevens) worden maandelijks bijgewerkt zodat je Gent lijst nooit veroudert.
Ja. Elke Gent record is voorzien van NACEBEL- en SIC-branchecodes. Je kunt je gids laten filteren op één of meerdere codes, personeels­categorieën of omzet­drempels.
Excel (.xlsx), CSV en JSON. Voor API-klanten leveren we gepagineerde JSON. Aangepaste formaten (Parquet, SQL-dump) op aanvraag.
Ja. We leveren alleen bedrijfsgegevens en openbare zakelijke contactgegevens. Gegevens van privépersonen leveren we niet, behalve waar de KBO ze zelf publiceert, zoals bij zelfstandigen.
Ja. Vraag een gratis sample van 100 records uit Gent aan en je ontvangt het binnen één werkdag.
Ja. De volledige Gent dataset is beschikbaar via onze REST API met dezelfde filters als de gids-bouwer. Zie onze API-pagina voor de tarieven.
Standaard Excel- en CSV-bestanden worden binnen 24 uur geleverd. API-toegang is binnen één werkdag actief. Spoedlevering (zelfde dag) is op aanvraag mogelijk.
Snapshot-data tot 3 jaar terug is beschikbaar voor de meeste velden, en 7+ jaar voor kerndata uit de KBO. Ideaal voor trend- en verloop­analyses - vraag een offerte op maat.

Een Gent bedrijvengids op maat nodig?

Geef aan welke branche, regio of bedrijfsomvang je nodig hebt. Wij sturen een export op maat binnen 24 uur.

+31 20 705 2360