Wereldwijde bedrijfsdata, realtime via één API. Start gratis met 150 API-calls.

Lijst van aannemers in Nederland

Laatst bijgewerkt

Nederland telt 110.170 aannemers, één op de 35 Nederlandse bedrijven. De meeste zijn klein: vier op de vijf werken als eenmanszaak, en slechts 349 bedrijven hebben 50 of meer werknemers. Eén op de vijf aannemers is gevestigd in Den Haag, Amsterdam, Rotterdam, Zaandam en Almere. Hieronder vind je de grootste aannemers in Nederland, de plaatsen waar ze geconcentreerd zijn, hoeveel er dit jaar zijn gestart en welke de oudste zijn. De volledige lijst met adressen, telefoonnummers en e-mail staat in ons KvK-adressenbestand of is op te halen via de KvK API.

110.170 bedrijven geïndexeerd · Gegevens geteld op 22 oktober 2026

Bedrijven110.1701 op35 Nederlandse bedrijvenPlaatsen449Grootste plaatsDen Haag 8.673Eenmanszaken80%Werknemers1-4 (97%)Omzet< €100K (89%)E-mail49%Telefoon18%Website30%

Een live voorbeeld van de lijst

Een live overzicht van alle 110.170 aannemers, gesorteerd op omzet. Filter op regio, plaats, aantal werknemers, omzet, rechtsvorm of oprichtingsjaar, of zoek een bedrijf op naam.

Hollandsche Beton Groep N.V.Hollandsche Beton Groep N.V.
Toont 25 van 110.170 bedrijven
BedrijfsnaamLandPlaatsAdresProvinciePostcodeWebsiteOprichtingsjaarJaaromzetWerknemersRechtsvormBedrijven in de groepRegistratienummer
1
Hollandsche Beton Groep N.V.
Netherlands
Bunnik
Runnenburg 9
Utrecht
3981 AZ
*****.com
2003
€8.160.145.207
1.462
Corporation
348
27000550
2
Koninklijke Bam Groep N.V.
Netherlands
Bunnik
Runnenburg 9
Utrecht
3981 AZ
*****.com
1927
€8.160.145.207
13.323
Corporation
348
30058019
3
Bam Bouw En Techniek B.V.
Netherlands
Bunnik
Runnenburg 13
Utrecht
3981 AZ
*****.com
2017
€8.160.145.207
1.344
Corporation
348
30195841
4
Bam Infra Nederland B.V.
Netherlands
Gouda
H.j. Nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.nl
2014
€8.160.145.207
6
Corporation
348
62108247
5
Dura Vermeer Groep N.V.
Netherlands
Rotterdam
Rotterdam Airportplein 21
Zuid-holland
3045 AP
*****.nl
1998
€2.927.616.544
3.592
Corporation
109
24289036
6
Dura Vermeer Bouw En Vastgoed Hengelo B.V.
Netherlands
Hengelo
Bosmaatweg 60
Overijssel
7556 PJ
*****.nl
1895
€2.927.616.544
215
Corporation
109
06021138
7
Ballast Nedam N.V.
Netherlands
Utrecht
Euclideslaan 201
Utrecht
3584 BS
*****.nl
1987
€1.898.950.719
4.106
Corporation
143
33201106
8
Kondor 132 B.V.
Netherlands
Rijssen
Reggesingel 4
Overijssel
7461 BA
N/A
2025
€1.871.573.428
2
Corporation
552
98957643
9
Van Wijnen Harderwijk-Zwolle B.V.
Netherlands
Harderwijk
Deventerweg 4 A
Gelderland
3843 GD
*****.nl
2024
€1.551.998.741
130
Corporation
818
08013547
10
Van Wijnen Noord B.V.
Netherlands
Heerenveen
K R Poststraat 101
Friesland
8441 EN
*****.nl
2019
€1.551.998.741
83
Corporation
818
01025663
11
Hsb Vastgoed Holding B.V.
Netherlands
Amsterdam
Ijsbaanpad 1
Noord-holland
1076 CV
*****.nl
1998
€1.206.616.628
6
Corporation
470
36051988
12
Van Den Heuvel Lightrail B.V.
Netherlands
Berkel en Rodenrijs
Bergweg-zuid 96
Zuid-holland
2661 CV
*****.com
2018
€1.077.431.843
24
Corporation
99
24140504
13
Holiday Vastgoed B.V.
Netherlands
Zwolle
Koggelaan 69
Overijssel
8017 JN
*****.nl
2003
€979.647.461
2
Corporation
79
08116994
14
Spie Bouw B.V.
Netherlands
Utrecht
Computerweg 10
Utrecht
3542 DR
*****.nl
2025
€880.656.622
6
Corporation
812
30061547
15
Hanab Dec B.V.
Netherlands
Nederweert
Platinastraat 11
Limburg
6031 TW
*****.nl
2013
€873.885.402
7
Corporation
84
08142084
16
Schiphol Real Estate World Trade Center B.V.
Netherlands
Hoofddorp
Evert van de Beekstraat 202
Noord-holland
1118 CP
*****.nl
2001
€813.976.534
2
Corporation
1374
34158616
17
Van Oord Offshore B.V.
Netherlands
Gorinchem
Jan Blankenweg 2
Zuid-holland
4207 HN
*****.com
2023
€694.405.226
115
Corporation
123
11052251
18
Dijkham Bouw B.V.
Netherlands
Nijkerk
Nijverheidsstraat 11
Gelderland
3861 RJ
*****.nl
1969
€677.676.071
55
Corporation
23
08018151
19
Bouwbedrijf Van Den Hengel B.V.
Netherlands
Soest
Veldweg 2 B
Utrecht
3764 CP
*****.nl
1964
€677.676.071
86
Corporation
23
31033273
20
Volkerwessels Bouw & Vastgoedontwikkeling Zuid B.V.
Netherlands
Tilburg
Haya van Somerenstraat 4 01
Noord-brabant
5032 MK
*****.nl
1997
€644.727.730
770
Corporation
552
24281040
21
Bouwbedrijven Jongen B.V.
Netherlands
Roermond
Buitenop 8
Limburg
6041 LA
*****.com
1997
€644.727.730
361
Corporation
552
24281055
22
De Bonth Van Hulten B.V.
Netherlands
Vlijmen
Nieuwkuijksestraat 43
Noord-brabant
5253 AD
*****.nl
2019
€644.727.730
2
Corporation
552
16044177
23
Stam + De Koning Bouw B.V.
Netherlands
Eindhoven
Dillenburgstraat 25 A
Noord-brabant
5652 AM
*****.nl
1976
€644.727.730
155
Corporation
552
10008578
24
Aannemersbedrijf Van Agtmaal B.V.
Netherlands
Oudenbosch
Veilingweg 1
Noord-brabant
4731 CW
*****.nl
1933
€644.727.730
73
Corporation
552
20009623
25
Aannemersbedrijf Van Der Poel B.V.
Netherlands
Terneuzen
Axelsedam 1
Zeeland
4531 HH
*****.nl
1929
€644.727.730
95
Corporation
552
21001827

U bekijkt 25 van 110.170 bedrijven

Gratis testbestand aanvragen
Toon de cijfers voor

Hoeveel aannemers zijn er in Nederland?

Aannemers in Nederland

110.170

22 oktober 2026

In onze data staan 110.170 aannemers in Nederland (22 oktober 2026). Dat is één op de 35 Nederlandse bedrijven. Dit jaar komen er ongeveer 32 nieuwe bedrijven per werkdag bij in het register (6.746 tot nu toe in 2026).

Structuur

Bedrijven met één vestiging
108.445 98%
Hoofdkantoren
1.099
Nevenvestigingen
626

Register

15.423 van de 110.170 zijn bv's en nv's (14%); 88.446 zijn eenmanszaken. De gegevens komen uit de Kamer van Koophandel (KvK), via de KvK API.

Waar in Nederland?

Den Haag telt de meeste aannemers van Nederland (8.673), vóór Amsterdam (6.040), Rotterdam (5.649), Zaandam (1.906) en Almere (1.592). Samen zijn die vijf goed voor 22% van alle aannemers. In verhouding tot hun omvang hebben Schiedam, Zaandam en Den Haag er de meeste: 2,0 tot 2,4 keer het nationale aandeel.

Plaatsen naar aantal bedrijven

449 Nederlandse plaatsen hebben minstens één aannemer; 345 hebben er tien of meer; 68 hebben er precies één. Klik op een plaats om de cijfers voor die plaats te zien.

Alle bedrijven per plaats: Den Haag · Amsterdam · Rotterdam · Zaandam · Almere · Utrecht · Haarlem · Hoofddorp · Tilburg · Schiedam · alle plaatsen

Alleen hier

Waar ze geconcentreerd zijn

Aannemers per 100 bedrijven, in plaatsen met er minstens 100. Het nationale aandeel is 2,85. Schiedam heeft 2,4 keer het nationale aandeel.

  • 2,4×
  • 2,1×
  • 2,0×
  • 2,0×
  • 1,9×
  • 1,8×
  • 1,7×
  • 1,7×
  • 1,7×
  • 1,6×
  • 1,6×
  • 1,5×
  • 1,4×
  • 1,4×

Stippellijn: het nationale aandeel. Een gevulde stip is twee keer het nationale aandeel of meer.

Per provincie 12 provincies

ProvincieAandeelBedrijven%
Zuid-Holland31.805
Noord-Holland22.134
Noord-Brabant14.717
Gelderland10.447
Utrecht7.384
Limburg4.587
Overijssel4.580
Friesland3.702
Flevoland3.090
Groningen2.848
Toon alle 12

Grootste aannemers in Nederland

De grootste bedrijven naar werknemers en naar omzet, de grootste in Den Haag, de grootste nieuwkomers van 2026 en de oudste bedrijven. Klik op een naam voor de bedrijfsgegevens.

Koninklijke Bam Groep is de grootste aannemer van Nederland naar aantal werknemers. 349 bedrijven hebben 50 of meer werknemers; 139 hebben er 100 of meer.

  1. 1Bunnik13.323 werknemers
  2. 2Amstelveen2.879 werknemers
  3. 3Rijssen1.825 werknemers
  4. 4Den Bosch1.752 werknemers
  5. 5Bleskensgraaf504 werknemers
  6. 6Rijssen448 werknemers
  7. 7Den Bosch370 werknemers
  8. 8Sneek357 werknemers
  9. 9Utrecht351 werknemers
  10. 10Volendam304 werknemers

Naar aantal werknemers · 109.945 bedrijven met een bekend aantal werknemers

WerknemersAandeelBedrijven%
1-4106.270
5-91.616
10-191.041
20-49669
50-99210
100-199108
200-49923
500-9994
1.000+4

97% heeft 1 tot 4 medewerkers; 669 hebben er 20 tot 49; 349 hebben er 50 of meer.

Naar jaaromzet

OmzetAandeelBedrijven%
< €100K97.925
€100K-€500K10.730
€500K-€1M360
€1M-€5M78
€5M-€10M49
€10M-€50M72
€50M-€100M61
€100M-€500M213
€500M+57

89% onder €100.000; 78 tussen €1 en €5 miljoen; 452 boven €5 miljoen.

Aannemers in Den Haag

Den Haag telt 8.673 aannemers, 5,8% van alle 150.814 bedrijven in Den Haag, 102% boven het nationale aandeel. Bijna alle aannemers in Den Haag hebben minder dan vijf medewerkers; 2 hebben er 50 of meer. In 2026 werden 580 nieuwe bedrijven ingeschreven; 40 dateren van vóór 1990.

Grootte

1-4 werknemers
8.581 · 99%
5-9
58 · 0,7%
10-19
18 · 0,2%
20-49
9 · 0,1%
50+
2 · <0,1%

Rechtsvorm

Eenmanszaken
7.566 · 87%
Personenvennootschappen
500 · 6%
Bv's en nv's
599 · 7%
Andere of geen
8 · <0,1%

Aandeel

Van het Nederlandse totaal
7,9%
Van alle bedrijven in Den Haag
5,8%
Tegenover het nationale aandeel
2,0×

Nieuw

Ingeschreven in 2026 tot nu toe
580
Ingeschreven in 2025
718
Van alle inschrijvingen in Nederland in 2026
8,6%

Oud

Vóór 1990
40 · 0,5%
1990 of later
8.633 · 100%
Van de bedrijven van vóór 1990 in Nederland
2,2%

Bereikbaar

E-mail
3.438 · 40%
Telefoon
418 · 5%
Website
1.041 · 12%

Omzet

Onder €100K
8.258 · 96%
€100K-€500K
378 · 4%
€500K-€1M
5 · <0,1%
€1M en meer
5 · <0,1%

Grootste

  1. 191
  2. 250
  3. 347
  4. 445
  5. 544

Hoeveel zitten er in jouw straat?

Live telling

Zonder gekozen plaats antwoordt de tool voor heel Nederland. Kies hierboven een plaats om het te beperken.

Probeer:
Gratis voorbeeld voor Den Haag

Bedrijfsgrootte in Nederland

Van de 109.945 Nederlandse aannemers met een bekend aantal werknemers hebben er 106.270 (97%) één tot vier medewerkers, 1.616 vijf tot negen, 1.710 tien tot 49 en 349 50 of meer. De meeste bedrijven hebben een jaaromzet onder €100.000 (97.925, 89%).

EU-grootteklassen · de grijze lijn toont alle Nederlandse bedrijven

  • Micro minder dan 10107.886 98%
  • Klein 10 tot 491.710 2%
  • Middelgroot 50 tot 249341 0,3%
  • Groot 250+8 <0,1%

Grijze lijn: het aandeel bij alle Nederlandse bedrijven (96% heeft minder dan tien werknemers).

452

bedrijven hebben een jaaromzet van meer dan €5 miljoen; 403 meer dan €10 miljoen.

6.746

bedrijven werden ingeschreven in 2026.

Hoe ze zich verhouden

Naast verwante branches

Nederland telt 3 keer zoveel bouwbedrijven als aannemers.

BrancheBedrijvenWebsite1-4 werknemers
Bouwbedrijven281.40435%94%
Aannemers110.17030%96%
Installatiebedrijven20.15650%87%
Elektriciens19.75841%89%
Klimaatbeheersingsbedrijven8.58653%85%
Dakdekkers7.17844%91%

De oudste bedrijven in Nederland

Onze data bevat 26 Nederlandse aannemers van vóór 1900, 307 van vóór 1950 en 1.835 van vóór 1990.
  1. 1810
    1. Alblasserdam
  2. 1825
    1. Hilversum
  3. 1830
    1. Oirschot
  4. 1850
    1. Kruiningen
  5. 1850
    1. Goes
  6. 1850
    1. Heerhugowaard

Ouder dan jij

Live telling

Schuif naar een jaar. Twee live tellingen, voor deze branche.

1.835

Nederlandse aannemers dateren van vóór 1990

182

werden ingeschreven in 1990

Hoe bereikbaar zijn ze?

Aannemers zijn moeilijker te bereiken dan het gemiddelde Nederlandse bedrijf: 18% vermeldt een telefoonnummer en 30% een website.
  • E-mail53.767 49%
  • Telefoon19.807 18%
  • Website33.015 30%

Grijze lijn: alle Nederlandse bedrijven (e-mail 48%, telefoon 29%, website 45%).

Eenmanszaak of bv: hoe ze georganiseerd zijn

Vier op de vijf Nederlandse aannemers werken als eenmanszaak, tegenover 45% van alle Nederlandse bedrijven. Slechts één op de zeven is een bv.
Eenmanszaken: 88.446, 80% · 22 oktober 2026Personenvennootschappen (vof, cv, maatschap): 6.038, 5% · 22 oktober 2026Bv's en nv's: 15.423, 14% · 22 oktober 2026Geen of andere rechtsvorm: 263, 0,2% · 22 oktober 2026110.170bedrijven
  • Eenmanszaken88.44680%
  • Personenvennootschappen (vof, cv, maatschap)6.0385%
  • Bv's en nv's15.42314%
  • Geen of andere rechtsvorm2630,2%
Eén vestiging
98%
Hoofdkantoren
1.099
Nevenvestigingen
626

Alle Nederlandse bedrijven: 45% eenmanszaken, 6% personenvennootschappen, 34% bv's en nv's.

Nieuwkomers in Nederland in 2026

Tot nu toe zijn in 2026 6.746 aannemers ingeschreven in het Nederlandse register, ongeveer 32 per werkdag, na 8.334 in 2025. In heel Nederland werden in 2026 202.883 nieuwe bedrijven ingeschreven: deze sector is goed voor 3,3% daarvan.

Inschrijvingen per jaar

  1. 8.5042022
  2. 9.4072023
  3. 9.2982024
  4. 8.3342025
  5. 6.7462026 tot nu toe

1.186 van de 6.746 van dit jaar zijn bv's en nv's.

De grootste nieuwkomers van 2026

Het jaar is de inschrijving in het register; een bestaand bedrijf dat van rechtsvorm verandert, telt als nieuw.

  1. 1WalsoordenBuitenlandse onderneming154 werknemers
  2. 2Rotterdam130 werknemers
  3. 3Amsterdam91 werknemers
  4. 4Zaandam49 werknemers
  5. 5Wierden45 werknemers

Veelgestelde vragen

Hoeveel aannemers zijn er in Nederland?

In onze data staan 110.170 aannemers in Nederland, geteld op 22 oktober 2026. Dat is één op de 35 Nederlandse bedrijven.

Wat is de grootste aannemer van Nederland?

Koninklijke Bam Groep in Bunnik, met 13.323 werknemers. Op omzet staat Bam Bouw en Techniek in Bunnik bovenaan met €8,2 miljard per jaar.

Welke Nederlandse plaats telt de meeste aannemers?

Den Haag, met 8.673, vóór Amsterdam (6.040), Rotterdam (5.649), Zaandam (1.906) en Almere (1.592). In verhouding tot de omvang heeft Schiedam er de meeste: 2,4 keer het nationale aandeel.

Hoeveel aannemers zijn er in Den Haag?

8.673, 5,8% van alle 150.814 bedrijven in Den Haag, 102% boven het nationale aandeel.

Hoe groot is een typische aannemer?

Klein. 97% van de 109.945 bedrijven met een bekend aantal werknemers heeft één tot vier medewerkers; 349 hebben er 50 of meer. De meeste hebben een jaaromzet onder €100.000.

Zijn Nederlandse aannemers eenmanszaken of bv's en nv's?

Vier op de vijf (88.446) zijn eenmanszaken, 5% zijn personenvennootschappen en 14% (15.423) bv's en nv's.

Hoeveel aannemers zijn er in 2026 gestart?

Tot nu toe zijn in 2026 6.746 aannemers ingeschreven in het Nederlandse register, na 8.334 in 2025. Daarvan zijn 1.186 bv's en nv's.

Wat is de oudste aannemer van Nederland?

Aannemersbedrijf J Hardam V.O.F. in Alblasserdam, 1810, gevolgd door Firma W. Houtman & Zn. in Hilversum (1825) en Adriaans Bouwbedrijf in Oirschot (1830). 26 bedrijven dateren van vóór 1900.

Kan ik de volledige lijst downloaden?

Ja. Alle 110.170 bedrijven met adres, telefoon, e-mail, rechtsvorm, werknemers, omzet en oprichtingsjaar, als Excel, CSV of via de API.

Vraag de volledige lijst van aannemers in Nederland aan

Alle 110.170 bedrijven met adres, telefoon, e-mail, rechtsvorm, werknemers, omzet en oprichtingsjaar. Als Excel, CSV of via de API, binnen 24 uur geleverd.

Vraag een gratis voorbeeld aan
+31 20 705 2360