Wereldwijde bedrijfsdata, realtime via één API. Start gratis met 150 API-calls.

Lijst van bouwbedrijven in Nederland

Laatst bijgewerkt

Nederland telt 281.404 bouwbedrijven, één op de 14 Nederlandse bedrijven. De meeste zijn klein: vier op de vijf werken als eenmanszaak, en slechts 1.077 bedrijven hebben 50 of meer werknemers. Eén op de vijf bouwbedrijven is gevestigd in Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Zaandam en Almere. Hieronder vind je de grootste bouwbedrijven in Nederland, de plaatsen waar ze geconcentreerd zijn, hoeveel er dit jaar zijn gestart en welke de oudste zijn. De volledige lijst met adressen, telefoonnummers en e-mail staat in ons KvK-adressenbestand of is op te halen via de KvK API.

281.404 bedrijven geïndexeerd · Gegevens geteld op 22 oktober 2026

Bedrijven281.4041 op14 Nederlandse bedrijvenPlaatsen543Grootste plaatsDen Haag 20.407Eenmanszaken78%Werknemers1-4 (94%)Omzet< €100K (83%)E-mail52%Telefoon22%Website35%

Een live voorbeeld van de lijst

Een live overzicht van alle 281.404 bouwbedrijven, gesorteerd op omzet. Filter op regio, plaats, aantal werknemers, omzet, rechtsvorm of oprichtingsjaar, of zoek een bedrijf op naam.

Hollandsche Beton Groep N.V.Hollandsche Beton Groep N.V.
Toont 25 van 281.404 bedrijven
BedrijfsnaamLandPlaatsAdresProvinciePostcodeWebsiteOprichtingsjaarJaaromzetWerknemersRechtsvormBedrijven in de groepRegistratienummer
1
Hollandsche Beton Groep N.V.
Netherlands
Bunnik
Runnenburg 9
Utrecht
3981 AZ
*****.com
2003
€8.160.145.207
1.462
Corporation
348
27000550
2
Koninklijke Bam Groep N.V.
Netherlands
Bunnik
Runnenburg 9
Utrecht
3981 AZ
*****.com
1927
€8.160.145.207
13.323
Corporation
348
30058019
3
Bam Energie & Water Noord-Oost B.V.
Netherlands
Dalfsen
Den Hulst 102
Overijssel
7711 GS
*****.nl
2021
€8.160.145.207
109
Corporation
348
38023546
4
Hbg Civiel B.V.
Netherlands
Gouda
H.j. Nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.nl
2000
€8.160.145.207
60
Corporation
348
24303638
5
Bam Nbm Wegenbouw B.V.
Netherlands
Gouda
H.j.nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.nl
2001
€8.160.145.207
62
Corporation
348
09096457
6
Bam International B.V.
Netherlands
Gouda
H.j. Nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.com
1958
€8.160.145.207
151
Corporation
348
27068392
7
Redubel B.V.
Netherlands
Gouda
H.j. Nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.nl
2015
€8.160.145.207
16
Corporation
348
23079001
8
Bam Energie & Water West B.V.
Netherlands
Alphen Aan den Rijn
Molenstraat 60
Zuid-holland
2471 AB
*****.nl
2021
€8.160.145.207
124
Corporation
348
34049433
9
Hec Holland Equipment Company B.V.
Netherlands
Gouda
H.j. Nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.com
1983
€8.160.145.207
5
Corporation
348
27106597
10
Bam Bouw En Techniek B.V.
Netherlands
Bunnik
Runnenburg 13
Utrecht
3981 AZ
*****.com
2017
€8.160.145.207
1.344
Corporation
348
30195841
11
Habo Gww B.V.
Netherlands
Den Haag
Binckhorstlaan 46
Zuid-holland
2516 BE
*****.nl
2015
€8.160.145.207
62
Corporation
348
27162618
12
Bam Infra Nederland B.V.
Netherlands
Gouda
H.j. Nederhorststraat 1
Zuid-holland
2801 SC
*****.nl
2014
€8.160.145.207
6
Corporation
348
62108247
13
Bam Infra Spoorse Kabels Ti B.V.
Netherlands
Breda
Stadionstraat 40
Noord-brabant
4815 NG
*****.nl
2020
€8.160.145.207
119
Corporation
348
77683056
14
Bam Infra Spoorse Kabels B.V.
Netherlands
Breda
Stadionstraat 40
Noord-brabant
4815 NG
*****.nl
2020
€8.160.145.207
58
Corporation
348
77846885
15
Reggefiber Operator B.V.
Netherlands
Amersfoort
Stationsstraat 115
Utrecht
3811 MH
*****.com
2008
€5.912.035.269
9
Corporation
146
08155796
16
Boskalis Westminster Dredging B.V.
Netherlands
Papendrecht
Rosmolenweg 20
Zuid-holland
3356 LK
*****.nl
1985
€5.215.486.004
7.347
Corporation
818
23052307
17
Baggermaatschappij Boskalis B.V.
Netherlands
Papendrecht
Rosmolenweg 20
Zuid-holland
3356 LK
*****.com
1927
€4.613.088.893
1.609
Corporation
818
23011424
18
Boskalis Nederland Infra B.V.
Netherlands
Papendrecht
Rosmolenweg 20
Zuid-holland
3356 LK
*****.com
2013
€4.613.088.893
330
Corporation
818
58748423
19
Saferail B.V.
Netherlands
Geldermalsen
Achterweg 48
Gelderland
4181 AE
*****.eu
2025
€2.927.616.544
19
Corporation
109
34238342
20
Centralned B.V.
Netherlands
Utrecht
Hertogswetering 157
Utrecht
3543 AS
*****.nl
2024
€2.927.616.544
2
Corporation
109
34099440
21
Dura Vermeer Groep N.V.
Netherlands
Rotterdam
Rotterdam Airportplein 21
Zuid-holland
3045 AP
*****.nl
1998
€2.927.616.544
3.592
Corporation
109
24289036
22
Dura Vermeer Bouw En Vastgoed Hengelo B.V.
Netherlands
Hengelo
Bosmaatweg 60
Overijssel
7556 PJ
*****.nl
1895
€2.927.616.544
215
Corporation
109
06021138
23
Dura Vermeer Divisie Infra B.V.
Netherlands
Utrecht
Hertogswetering 157
Utrecht
3543 AS
*****.nl
2003
€2.927.616.544
20
Corporation
109
34196245
24
Dura Vermeer Railinfra B.V.
Netherlands
Utrecht
Hertogswetering 157
Utrecht
3543 AS
*****.nl
2003
€2.927.616.544
45
Corporation
109
34196255
25
Dura Vermeer Infra Regionale Projecten B.V.
Netherlands
Utrecht
Hertogswetering 157
Utrecht
3543 AS
*****.nl
2003
€2.927.616.544
681
Corporation
109
34196257

U bekijkt 25 van 281.404 bedrijven

Gratis testbestand aanvragen
Toon de cijfers voor

Grootste bouwbedrijven in Nederland

De grootste bedrijven naar werknemers en naar omzet, de grootste in Den Haag, de grootste nieuwkomers van 2026 en de oudste bedrijven. Klik op een naam voor de bedrijfsgegevens.

Van Oord is het grootste bouwbedrijf van Nederland naar aantal werknemers. 1.077 bedrijven hebben 50 of meer werknemers; 401 hebben er 100 of meer.

  1. 1Rotterdam4.492 werknemers
  2. 2Utrecht3.013 werknemers
  3. 3Rotterdam2.879 werknemers
  4. 4Amstelveen2.879 werknemers
  5. 5Rijssen1.825 werknemers
  6. 6Tilburg1.793 werknemers
  7. 7Den Bosch1.752 werknemers
  8. 8Alkmaar1.413 werknemers
  9. 9Papendrecht1.400 werknemers
  10. 10Papendrecht1.400 werknemers

Naar aantal werknemers · 280.710 bedrijven met een bekend aantal werknemers

WerknemersAandeelBedrijven%
1-4264.468
5-98.982
10-193.890
20-492.293
50-99676
100-199277
200-49994
500-99918
1.000+12

94% heeft 1 tot 4 medewerkers; 2.293 hebben er 20 tot 49; 1.077 hebben er 50 of meer.

Naar jaaromzet

OmzetAandeelBedrijven%
< €100K231.551
€100K-€500K30.049
€500K-€1M14.262
€1M-€5M1.855
€5M-€10M216
€10M-€50M216
€50M-€100M180
€100M-€500M483
€500M+299

83% onder €100.000; 1.855 tussen €1 en €5 miljoen; 1.394 boven €5 miljoen.

Bedrijfsgrootte in Nederland

Van de 280.710 Nederlandse bouwbedrijven met een bekend aantal werknemers hebben er 264.468 (94%) één tot vier medewerkers, 8.982 vijf tot negen, 6.183 tien tot 49 en 1.077 50 of meer. De meeste bedrijven hebben een jaaromzet onder €100.000 (231.551, 83%).

EU-grootteklassen · de grijze lijn toont alle Nederlandse bedrijven

  • Micro minder dan 10273.450 97%
  • Klein 10 tot 496.183 2%
  • Middelgroot 50 tot 2491.047 0,4%
  • Groot 250+30 <0,1%

Grijze lijn: het aandeel bij alle Nederlandse bedrijven (96% heeft minder dan tien werknemers).

1.394

bedrijven hebben een jaaromzet van meer dan €5 miljoen; 1.178 meer dan €10 miljoen.

17.907

bedrijven werden ingeschreven in 2026.

Waar in Nederland?

Den Haag telt de meeste bouwbedrijven van Nederland (20.407), vóór Rotterdam (12.802), Amsterdam (11.092), Zaandam (4.002) en Almere (3.410). Samen zijn die vijf goed voor 18% van alle bouwbedrijven. In verhouding tot hun omvang hebben Volendam, Schiedam en Medemblik er de meeste: 1,9 tot 2,4 keer het nationale aandeel.

Plaatsen naar aantal bedrijven

543 Nederlandse plaatsen hebben minstens één bouwbedrijf; 353 hebben er tien of meer; 96 hebben er precies één. Klik op een plaats om de cijfers voor die plaats te zien.

Alle bedrijven per plaats: Den Haag · Rotterdam · Amsterdam · Zaandam · Almere · Utrecht · Tilburg · Den Bosch · Hoofddorp · Eindhoven · alle plaatsen

Alleen hier

Waar ze geconcentreerd zijn

Bouwbedrijven per 100 bedrijven, in plaatsen met er minstens 100. Het nationale aandeel is 7,28. Volendam heeft 2,4 keer het nationale aandeel.

  • 2,4×
  • 2,0×
  • 1,9×
  • 1,9×
  • 1,8×
  • 1,8×
  • 1,6×
  • 1,6×
  • 1,6×
  • 1,6×
  • 1,6×
  • 1,5×
  • 1,5×
  • 1,5×

Stippellijn: het nationale aandeel. Een gevulde stip is twee keer het nationale aandeel of meer.

Per provincie 12 provincies

ProvincieAandeelBedrijven%
Zuid-Holland77.235
Noord-Holland48.700
Noord-Brabant42.785
Gelderland30.866
Utrecht18.383
Overijssel14.093
Limburg12.601
Friesland9.737
Flevoland7.180
Groningen7.109
Toon alle 12

Hoeveel bouwbedrijven zijn er in Nederland?

Bouwbedrijven in Nederland

281.404

22 oktober 2026

In onze data staan 281.404 bouwbedrijven in Nederland (22 oktober 2026). Dat is één op de 14 Nederlandse bedrijven. Dit jaar komen er ongeveer 85 nieuwe bedrijven per werkdag bij in het register (17.907 tot nu toe in 2026).

Structuur

Bedrijven met één vestiging
276.019 98%
Hoofdkantoren
3.093
Nevenvestigingen
2.292

Register

43.728 van de 281.404 zijn bv's en nv's (16%); 220.695 zijn eenmanszaken. De gegevens komen uit de Kamer van Koophandel (KvK), via de KvK API.

Bouwbedrijven in Den Haag

Den Haag telt 20.407 bouwbedrijven, 13,5% van alle 150.814 bedrijven in Den Haag, 86% boven het nationale aandeel. Bijna alle bouwbedrijven in Den Haag hebben minder dan vijf medewerkers; 7 hebben er 50 of meer. In 2026 werden 1.679 nieuwe bedrijven ingeschreven; 128 dateren van vóór 1990.

Grootte

1-4 werknemers
20.096 · 99%
5-9
194 · 1,0%
10-19
63 · 0,3%
20-49
33 · 0,2%
50+
7 · <0,1%

Rechtsvorm

Eenmanszaken
18.064 · 89%
Personenvennootschappen
971 · 5%
Bv's en nv's
1.361 · 7%
Andere of geen
11 · <0,1%

Aandeel

Van het Nederlandse totaal
7,3%
Van alle bedrijven in Den Haag
13,5%
Tegenover het nationale aandeel
1,9×

Nieuw

Ingeschreven in 2026 tot nu toe
1.679
Ingeschreven in 2025
2.012
Van alle inschrijvingen in Nederland in 2026
9,4%

Oud

Vóór 1990
128 · 0,6%
1990 of later
20.279 · 99%
Van de bedrijven van vóór 1990 in Nederland
2,0%

Bereikbaar

E-mail
8.028 · 39%
Telefoon
968 · 5%
Website
2.132 · 10%

Omzet

Onder €100K
18.211 · 90%
€100K-€500K
1.805 · 9%
€500K-€1M
273 · 1%
€1M en meer
33 · 0,2%

Grootste

  1. 1106
  2. 291
  3. 383
  4. 476
  5. 547

Hoeveel zitten er in jouw straat?

Live telling

Zonder gekozen plaats antwoordt de tool voor heel Nederland. Kies hierboven een plaats om het te beperken.

Probeer:
Gratis voorbeeld voor Den Haag

De oudste bedrijven in Nederland

Onze data bevat 64 Nederlandse bouwbedrijven van vóór 1900, 930 van vóór 1950 en 6.320 van vóór 1990.
  1. 1810
    1. Alblasserdam
  2. 1813
    1. Twello
  3. 1825
    1. Steenwijk
  4. 1825
    1. Hilversum
  5. 1830
    1. Oirschot
  6. 1836
    1. Anna Paulowna

Ouder dan jij

Live telling

Schuif naar een jaar. Twee live tellingen, voor deze branche.

6.320

Nederlandse bouwbedrijven dateren van vóór 1990

562

werden ingeschreven in 1990

Nieuwkomers in Nederland in 2026

Tot nu toe zijn in 2026 17.907 bouwbedrijven ingeschreven in het Nederlandse register, ongeveer 85 per werkdag, na 21.762 in 2025. In heel Nederland werden in 2026 202.883 nieuwe bedrijven ingeschreven: deze sector is goed voor 8,8% daarvan.

Inschrijvingen per jaar

  1. 22.7212022
  2. 23.3152023
  3. 22.4082024
  4. 21.7622025
  5. 17.9072026 tot nu toe

3.482 van de 17.907 van dit jaar zijn bv's en nv's.

De grootste nieuwkomers van 2026

Het jaar is de inschrijving in het register; een bestaand bedrijf dat van rechtsvorm verandert, telt als nieuw.

  1. 1Amsterdam166 werknemers
  2. 2AmsterdamBuitenlandse onderneming165 werknemers
  3. 3Sliedrecht164 werknemers
  4. 4WalsoordenBuitenlandse onderneming154 werknemers
  5. 5Rotterdam130 werknemers

Eenmanszaak of bv: hoe ze georganiseerd zijn

Vier op de vijf Nederlandse bouwbedrijven werken als eenmanszaak, tegenover 45% van alle Nederlandse bedrijven. Slechts één op de zes is een bv.
Eenmanszaken: 220.695, 78% · 22 oktober 2026Personenvennootschappen (vof, cv, maatschap): 16.374, 6% · 22 oktober 2026Bv's en nv's: 43.728, 16% · 22 oktober 2026Geen of andere rechtsvorm: 607, 0,2% · 22 oktober 2026281.404bedrijven
  • Eenmanszaken220.69578%
  • Personenvennootschappen (vof, cv, maatschap)16.3746%
  • Bv's en nv's43.72816%
  • Geen of andere rechtsvorm6070,2%
Eén vestiging
98%
Hoofdkantoren
3.093
Nevenvestigingen
2.292

Alle Nederlandse bedrijven: 45% eenmanszaken, 6% personenvennootschappen, 34% bv's en nv's.

Hoe bereikbaar zijn ze?

Bouwbedrijven zijn moeilijker te bereiken dan het gemiddelde Nederlandse bedrijf: 22% vermeldt een telefoonnummer en 35% een website.
  • E-mail145.685 52%
  • Telefoon61.540 22%
  • Website98.029 35%

Grijze lijn: alle Nederlandse bedrijven (e-mail 48%, telefoon 29%, website 45%).

Hoe ze zich verhouden

Naast verwante branches

Nederland telt 39 keer zoveel bouwbedrijven als dakdekkers.

BrancheBedrijvenWebsite1-4 werknemers
Bouwbedrijven281.40435%94%
Aannemers110.17030%96%
Installatiebedrijven20.15650%87%
Elektriciens19.75841%89%
Klimaatbeheersingsbedrijven8.58653%85%
Dakdekkers7.17844%91%

Veelgestelde vragen

Hoeveel bouwbedrijven zijn er in Nederland?

In onze data staan 281.404 bouwbedrijven in Nederland, geteld op 22 oktober 2026. Dat is één op de 14 Nederlandse bedrijven.

Wat is het grootste bouwbedrijf van Nederland?

Van Oord in Rotterdam, met 4.492 werknemers. Op omzet staat Bam Bouw en Techniek in Bunnik bovenaan met €8,2 miljard per jaar.

Welke Nederlandse plaats telt de meeste bouwbedrijven?

Den Haag, met 20.407, vóór Rotterdam (12.802), Amsterdam (11.092), Zaandam (4.002) en Almere (3.410). In verhouding tot de omvang heeft Volendam er de meeste: 2,4 keer het nationale aandeel.

Hoeveel bouwbedrijven zijn er in Den Haag?

20.407, 13,5% van alle 150.814 bedrijven in Den Haag, 86% boven het nationale aandeel.

Hoe groot is een typisch bouwbedrijf?

Klein. 94% van de 280.710 bedrijven met een bekend aantal werknemers heeft één tot vier medewerkers; 1.077 hebben er 50 of meer. De meeste hebben een jaaromzet onder €100.000.

Zijn Nederlandse bouwbedrijven eenmanszaken of bv's en nv's?

Vier op de vijf (220.695) zijn eenmanszaken, 6% zijn personenvennootschappen en 16% (43.728) bv's en nv's.

Hoeveel bouwbedrijven zijn er in 2026 gestart?

Tot nu toe zijn in 2026 17.907 bouwbedrijven ingeschreven in het Nederlandse register, na 21.762 in 2025. Daarvan zijn 3.482 bv's en nv's.

Wat is het oudste bouwbedrijf van Nederland?

Aannemersbedrijf J Hardam V.O.F. in Alblasserdam, 1810, gevolgd door Fa. Sarink in Twello (1813) en D. Brandsma Voorheen S. Roebers en Zn. in Steenwijk (1825). 64 bedrijven dateren van vóór 1900.

Kan ik de volledige lijst downloaden?

Ja. Alle 281.404 bedrijven met adres, telefoon, e-mail, rechtsvorm, werknemers, omzet en oprichtingsjaar, als Excel, CSV of via de API.

Ontdek meer: verwante branches, per plaats

De lijsten die het dichtst bij deze liggen. Alle branches en plaatsen in Nederland staan op de pagina over Nederland.

Vraag de volledige lijst van bouwbedrijven in Nederland aan

Alle 281.404 bedrijven met adres, telefoon, e-mail, rechtsvorm, werknemers, omzet en oprichtingsjaar. Als Excel, CSV of via de API, binnen 24 uur geleverd.

Vraag een gratis voorbeeld aan
+31 20 705 2360